Szukamy prawdziwych bałuciarzy

Anegdoty, wspomnienia, odległe historie – szukamy wszystkiego, co wiąże się ze Starymi Bałutami. Izraelski artysta skrawki opowieści zamieni w streetartową poezję. 

Izraelski artysta Addama Yekutieli (pseudonim Know Hope) planuje w ramach festiwalu niezwykłą akcję artystyczną w przestrzeni publicznej. Dlatego poszukuje osób, które odczuwają szczególną, sentymentalną więź z obszarem Starych Bałut – są ich obecnymi mieszkańcami, bądź zamieszkiwały tam w przeszłości i są gotowe podzielić się z artystą osobistymi wspomnieniami z przeszłości, bądź opowieściami czy anegdotami z teraźniejszości. Wszystkie zebrane w trakcie rozmów informacje, staną się podstawą do stworzenia przez Know Hope tekstowych dzieł sztuki, umieszczonych w przestrzeni Bałut w trakcie tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Spotkania z artystą będą się odbywać 4 września 2017 roku (poniedziałek) w godzinach 16:00-19:00, w restauracji Analogia, przy Starym Rynku w Łodzi.

Zainteresowanych współpracą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w prywatnej wiadomości pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej o projekcie