KURATORZY

 

 Teresa

 

Teresa Latuszewska-Syrda

Kuratorem obszaru sztuk wizualnych jest Teresa Latuszewska-Syrda, prezes Fundacji Urban Forms i autorka koncepcji stworzenia w Łodzi galerii wielkoformatowych obrazów – murali. Od 2010 roku z powodzeniem realizuje tę koncepcję tworząc Galerię Urban Forms, która stała się rozpoznawalną na całym świecie ekspozycją sztuki w przestrzeni publicznej i wizytówką miasta.

Od kuratora

 

 

 

   

 

 

 

Przemysław Owczarek

W programie festiwalu nie brakuje wydarzeń literackich i filmowych, o które zatroszczył się Przemysław Owczarek – poeta i antropolog kultury, dyrektor Domu Literatury w Łodzi. Wykładowca, redaktor naczelny Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, autor publikujący w: „Tyglu Kultury”, „Magazynie Sztuki”, „Formacie”, „Barbarzyńcy” oraz dyrektor Festiwalu Puls Literatury.

 Od kuratora

 

 

 

 

  

Jakub

 

Jakub Porcari

Kuratorem wydarzeń teatralnych jest Jakub Porcari – reżyser i scenarzysta. Absolwent mediolańskiej Międzynarodowej Szkoły Teatru, podczas studiów w Krakowskiej PWST był asystentem Krystiana Lupy i Michała Zadary. Reżyserował między innymi w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie czy Teatrze Polskim we Wrocławiu. W latach 2014 - 2017 dyrektor artystycznym Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie i Ogólnopolskiego Festiwalu Komediowego „Talia“.

Od kuratora

 

 

 

 

 

  

Marcin Tercjak

Muzyczną stronę festiwalu kreuje Marcin Tercjak. Znany nie tylko z anteny Radia Łódź, dziennikarz radiowy i telewizyjny od lat zajmujący się tematyką muzyczną i filmową, producent muzyczny i animator kultury. Jest jednym z twórców Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych „Soundedit” oraz pomysłodawcą takich projektów jak: „Trawniki Kultury”, „Uliczna Galeria Dźwięku” czy „Muzyczna Scena Łodzi”.

Od kuratora