Warsztaty scenariuszowe z Andrzejem Krakowskim

krakowski

Znakomity reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat nagrody Emmy – Andrzej Krakowski – będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Poprowadzi warsztaty scenopisarstwa, spotka się z widzami na publicznym czytaniu jednej ze swoich sztuk, a także na pokazach swoich filmów i serialu. Zaprezentuje też swoje rysunki satyryczne.

Andrzej Krakowski w latach 1964–68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, a potem w renomowanych filmowych uczelniach w USA. W 1968 musiał emigrować z Polski. Dziś wykłada na uczelniach w USA i Izraelu. Stworzył wiele nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest autorem świetnych książek o losach polskich Żydów, którzy rozwijali w Stanach Zjednoczonych przemysł filmowy: „Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood” i „Pollywood. Uciekinierzy w raju”. Gdzie spotkamy Andrzeja Krakowskiego w trakcie festiwalu?

Organizatorzy festiwalu dają  niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach scenopisarstwa prowadzanych przez Andrzeja Krakowskiego. Odbędą się one w sobotę, 16 września oraz niedzielę, 17.września o g. 11:00. w Narodowym Centrum Kultury Filmowej przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi.  Osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w warsztatach powinny przynieść wybrany przez siebie rysunek satyryczny dowolnego autorstwa, który posłuży do ćwiczeń.