Maksim Michaiłow, koncert

Maksim Michaiłow urodził się w Moskwie w muzycznej, operowej, rodzinie. Jego dziadek był jednym z najlepszych basów Teatru Bolszoj. W 1987 roku Maksim wygrał  prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Glinki i sam dołączył do zespołu operowego Teatru Bolszoj jako główny solista. Kilka lat później rozpoczął międzynarodową karierę, zapoczątkowaną wygraną w 1993 roku   międzynarodowego konkursu wokalnego „Belvedere", organizowanego w Wiedniu.

Występował na najważniejszych scenach operowych od La Scali, przez Operę Królewską Covent Garden, Fińską Operę Narodową, Operę Paryską, po opery Wiedeńskie i Berlińskie.

Swoje umiejętności prezentował w najznamienitszych klasycznych partiach: Warłama (Borys Godunow), Zareckiego (Eugeniusz Oniegin), Borodina (Książę Igor), czy Sarastro (czarodziejski Flet) a także w recitalach pieśni rosyjskich klasyków.

W festiwalowym koncercie Maksim Michaiłow wystąpi z akompaniamentem profesor Aleksandry Nawe. Związana z łódzką Akademią Muzyczną, wielokrotnie nagradzana pianistka i pedagog występuje w kraju i za granicą, prezentując projekty własne, a także koncertuje w ramach festiwali muzycznych, konferencji i sesji naukowo-artystycznych. Może pochwalić się licznymi prawykonaniami dzieł kompozytorów współczesnych  w ramach sesji Musica Moderna. Przez kilkanaście lat współpracy z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej wielokrotnie uczestniczyła w koncertach oraz tournée tego zespołu.

Artyści wspólnie zaprezentują pieśni wybitnych rosyjskich i niemieckich kompozytorów: Modesta Musorgskiego, Siergieja Rachmaninowa, Roberta Schumanna czy Ryszarda Straussa.