„L.Story”, koncert zespołu L.Stadt

Koncert połączony z koncertem Młynarski Plays Młynarski. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, do kupienia w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

1lstadt

Pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta L.Stadt, który powraca z nowym materiałem po ponad trzyletniej przerwie, jest zaskakująca i różnorodna. Zawiera 8 utworów do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt rocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Małej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Dworakowskiego.
Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością
Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt – wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – przerodził się jednak w wydawnictwo.
To dla mnie materiał ważny osobiście, ale czuję w nim wiele uniwersalnych treści – mówi Lach. – Widziałem we Wrocławiu jak mocno działa na publiczność. Weszliśmy z materiałem do studia i powstała z tego barwna płyta. Te piosenki są inne od tego, co robiliśmy wcześniej, a o to mi zawsze chodziło. Nie powtarzać się i na każdej płycie pokazywać L.Stadt z nieznanej dotąd strony.
„L.Story” to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera.
W wersji koncertowej łodzianie usłyszą „L.Story” po raz pierwszy w czasie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w Teatrze Nowym, w czwartek, 14 września o g. 19:00.