Pożar w Burdelu: „Ucieczka z kina Polskość”

Bilety: 60, 50 i 40 złotych do kupienia w Teatrze Muzycznym

foto kasia chmura PRINT 220

 

Seweryn, Barszczewska, Cyrwus, Cieślak, Sadowa, Sikora, Dąbrowska… plejada gwiazd warszawskiej sceny teatralnej w zderzeniu z tragicznymi mitami polskiej historii. Kabaret polityczno-literacki „Pożaru w Burdelu” oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprezentują publiczności Festiwalu Łódź Czterech Kultur najbardziej polski z polskich odcinków kabaretu. „Ucieczka z kina Polskość”.

To będzie podróż do wnętrza polskiej podświadomości i musicalowy hołd dla magii kina Andrzeja Wajdy – mistrza polskiej tragedii. Chochole tańce, romantyczne pościgi w kanałach Warszawy, ekstatyczne śmierci na śmietnikach historii, widma, konie, wesela, bitwy, ludzie z żelaza, i inni mieszkańcy wyobraźni Mistrza w widowiskowej bitwie o polskie mity i symbole.

Bohaterem „Ucieczki…” jest prof. Max Hardkor, który razem z Wajdą zakładał polską szkołę filmową, zespół X i jak sam twierdzi – był autorem najsłynniejszych Wajdowskich scen. Zapomniany i zdefaworyzowany rzucił kino i wybrał politykę. Po triumfie ustawy o nacjotechnologii Hardkor postanawia zawładnąć wyobraźnią Polaków i tworzy Narodową Wytwórnię Filmową, UNITED CLOWNS, w której powstaną nowe, hardkorowe wersje arcydzieł Andrzeja Wajdy z na nowo rozpisanymi losami Maćka Chełmickiego, Chochoła, Koraba, Mateusza Birkuta, księdza Robaka czy klaczy Lotnej i nowa wersja historii Polski.

Czy na zawsze stracimy dystans i radość życia? Czy jest możliwa ucieczka z kina „Polskość”? Przekonają się o tym ci, którzy w sobotę, 9 września wybiorą się na spektakl. 

 

OBSADA: 

Aktorzy Teatru Polskiego: Grażyna Barszczewska, Anna Cieślak, Marta Dąbrowska, Lidia Sadowa, Natalia Sikora, Piotr Cyrwus, Marcin Jędrzejewski, Paweł Krucz, Szymon Kuśmider, Maksymilian Rogacki, Andrzej Seweryn. Aktorzy Pożaru w Burdelu: Monika Babula, Eliza Borowska, Agnieszka Przepiórska, Lena Piękniewska-Bem, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Filip Kosior, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Wojan Trocki.
Muzycy: Michał Górczyński, Bolo Jezierski, Maciej Łubieński, Wiktor Stokowski, Marcin Wippich.

 

REALIZATORZY:
Tekst: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Reżyseria: Michał Walczak
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Marta Kodeniec, Julia Skrzynecka
Kostiumy: Monika Onoszko