"Oplątane" - spektakl grupy LineAct

lineact

Jak sami o sobie mówią: LineAct to zjawisko artystyczne związane z występowaniem sił przyciągania, działających w wielorakich przestrzeniach aktywności intelektualnych, łączących się w jedną ideę. Tu przestrzeń wymiany doświadczeń znajdują muzycy, aktorzy, tancerze, muraliści oraz artyści wideo. Artyści poszukują nowatorskich i oryginalnych rozwiązań w tworzeniu widowiska teatralnego w przestrzeni miejskiej. Wchodzą w dialog z architekturą nie poprzestając na biernej interpretacji jej obrazu. Istotną częścią misji grupy jest edukacja kulturalna młodych ludzi – wzbogacanie ich świata, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości cielesnej dzięki praktyce tańca i aktorstwa.

W skład grupy wchodzą: Katarzyna Gorczyca – absolwentka studium wokalno-baletowego przy Gliwickim Teatrze Muzycznymi i PWST im. L. Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Laureatka wrocławskich Spotkań Jednego Aktora oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie; Nina Minor – aktorka i reżyserka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, gdzie obecnie pracuje jako asystentka Jerzego Stuhra; wykłada też na Akademii Muzycznej w Krakowie; Raspazjan – malarz, muralista, fotograf, grafik, animator kultury, społecznik; Krystian Łysoń i Patryk Durski – absolwenci Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST im. L. Solskiego; Jakub Urbański – absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, pasjonat sportu i tańca, filmowiec.

„Oplątane” to pierwsza produkcja grupy LineAct na terenie WI-MY (Zakłady Przemysłów Twórczych w Łodzi), odpowiada na potrzebę zgłębienia historii tego miejsca. To spektakl wypełniony kobiecą siłą i pasją, których źródłem jest pamięć o łódzkich włókniarkach. Obrazy niestrudzonej pracy w nieznośnych warunkach przenikają się z fantazyjnymi, barwnymi wyobrażeniami o fabryce niczym wizje Selmy w filmie „Tańcząc w ciemnościach” Larsa von Triera.

Reżyseria: Katarzyna Gorczyca
Występują: Anna Kamińska, Żaneta Mrozik,Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Rostkowska, Dagmara Woźniak, Patryk Durski, Jakub Kruczek, Krystian Łysoń, Jakub Urbański.

Muzyka: Artur Zagajewski/ Maria Stępień
Instalacje: Maciej Kosteczka
Reżyseria światła: Mateusz Kamiński FT Design