10 Piosenek Boba Dylana

ŁUKASZ LACH fot.Albert Pabijanek

Łukasz Lach jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 12 lat jako frontman zespołu Puzzle oraz muzyk pop-rockowego zespołu L.O.27. Jest współzałożycielem i liderem grupy L.Stadt, zaliczanej do grona najciekawszych przedstawicieli współczesnego rocka alternatywnego. Wspólnie z zespołem nagrał cztery świetnie przyjęte płyty, zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, a także wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach. Na swoim koncie ma też eksperymentalne, post-rockowe projekty: Radiev, Chwasty i Almost Dead Celebrities. Jest autorem muzyki reklamowej i filmowej, a jako instrumentalista i wokalista współpracował m.in. z Robertem Gawlińskim, Melą Koteluk, T.Love, Krzysztofem Kieliszkiewiczem, Soniamiki czy Heart & Soul.

Projekt „10 Piosenek Boba Dylana” artysta traktuje w sposób niezwykle osobisty. Jak sam twierdzi, jest fanem Dylana od zawsze i już jako dziecko postrzegał go jako duchowego i muzycznego przewodnika. Podczas koncertu pieśniarza w 1994 roku w Krakowie udało mu się nawet spotkać z Dylanem osobiście, zamienić z nim parę słów, a nawet zagrać kilka dźwięków na gitarze. Usłyszał też wtedy słowa, które upewniły go w wyborze muzycznej drogi.

Dobór tych kilku wyjątkowych utworów, które publiczność usłyszy podczas koncertu nie był łatwy. – Do projektu wybrałem piosenki, które są mi najbliższe, które śpiewam „od zawsze” i które na przestrzeni lat „zaadoptowałem" jako moje własne. Naturalnie tych najważniejszych piosenek jest dużo więcej, zatem wybór dziesięciu to było wielkie wyzwanie – mówi Łukasz Lach. – Mam nadzieję, że w czasie koncertu oddam tym utworom sprawiedliwość i jeszcze raz – już poprzez muzykę – zbliżę się do ukochanego przeze mnie artysty – dodaje muzyk.