Spotkanie z Andrzejem Krakowskim, wystawa i pokazy filmów: „Triumf ducha” oraz „Looking for a Palladin”

krakowski

Znakomity reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat nagrody Emmy – Andrzej Krakowski będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Poprowadzi warsztaty scenopisarstwa, spotka się z widzami na publicznym czytaniu jednej ze swoich sztuk, a także na pokazach swoich filmów i serialu. Zaprezentuje też swoje rysunki satyryczne.

Andrzej Krakowski w latach 1964–68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, a potem w renomowanych filmowych uczelniach w USA. W 1968 musiał emigrować z Polski. Dziś wykłada na uczelniach w USA i Izraelu. Stworzył wiele nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest autorem świetnych książek o losach polskich Żydów, którzy rozwijali w Stanach Zjednoczonych przemysł filmowy: „Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood” i „Pollywood. Uciekinierzy w raju”. Gdzie spotkamy Andrzeja Krakowskiego w trakcie festiwalu?

W czwartek 14.09 o g. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z reżyserem, tym razem w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17. Reżyser otworzy wystawę własnych rysunków satyrycznych oraz weźmie udział w pokazach dwóch filmów: „Triumf ducha” (scenariusz A. Krakowski) oraz „Looking for a Palladin" (scenariusz i reżyseria A. Krakowski).