Oligarkh - koncert

OLIGARKH foto live

Ludowe przyśpiewki, gęśle i dzwony oprawione w nowoczesne, elektroniczne brzmienia i solidną porcję klasycznego rapu. Rosyjski zespół Oligarkh to wymykająca się szufladkowaniu porcja alternatywnej energii. Przekonają się o tym wszyscy, którzy wybiorą się do Klubu DOM, 15 września o g. 21:00. 

Oligarkh – młody hiphopowy producent z Sankt Petersburga zadebiutował w 2013 roku albumem „Zemlya i Volya”, który został opisany jako „abstrakcyjno-ortodoksyjna mieszanka duchowej, ludowej, lirycznej muzyki oprawionej w ośmiobitową bałałajkę i połamany rytm”.  Koncerty Oligarkh’a to nie tylko muzyka: to kolaż obrazów i słów, ludowości i elektroniki, duchowości i nowoczesności – audiowizualne show, jakościowo nieodbiegające od występów największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej. W warstwie wideo jest to kompilacja scen z filmów historycznych, dokumentalnych czy animowanych, dzięki której ramię w ramię z muzykami stają bohaterowie radzieckich kronik, postaci z bajek, celebryci, ikony popkultury  i przekrój rosyjskiego społeczeństwa: od chłopów i bandytów, przez baletnice, aż po carów.

Wstrząsające wideoklipy to swoista podróż przez rosyjską zbiorową świadomość – od wielkich katedr po odległe wioski, od podmiejskich gett do enklaw tych najbogatszych. Wzmacniają przekaz, łącząc poszczególne utwory w całość, zacierającą granice pomiędzy kulturą wysoką i popularną,  współczesnością a przeszłością. Materiał z pierwszej płyty, ale również utwory z drugiego albumu grupy („Anatoliy”), który ukazał się w zeszłym roku, usłyszeć będzie można w czasie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w piątek, 15 września w Klubie DOM o g. 21:00. Bilety na koncert, w festiwalowej cenie 20 zł, kupić można bezpośrednio w klubie DOM.