„Szczególnie ciekawe przypadki” LineAct, premiera

Rzeczywistość snu jest nieodkryta i zjawiskowa. To, co oniryczne jest zawsze pierwszoosobowe, wymykające się opisom, nawet pamięci. Spektakl „Szczególnie ciekawe przypadki” jest impresją na temat psychologicznej i fizjologicznej natury snu, który uświadamia nam, że niezależnie od tego, jaką wiedzę na swój temat posiadamy jest ona tylko skrawkiem tego, kim jesteśmy. Grupa LineAct podejmuje próbę zmierzenia się z tym, czym są dla nas sny. Czy mogą nam coś powiedzieć o rzeczywistości, czy wręcz przeciwnie – mogą stać się rzeczywistością. Spektakl stał się także zaproszeniem łodzian do udziału w życiu teatru – miejsca wymiany i dialogu ze współczesnym widzem. Inspiracją do tworzenia spektaklu była bowiem internetowa platforma Notes Snów, w ramach której twórcy poprosili internautów o udostępnienie swoich marzeń sennych dotykających szczególnej tematyki – latania. Napłynęło wiele historii, w których śniący uczyli się latać, kontrolować ciało posiadające skrzydła i bali sennych upadków. Premiera w sobotę, 16 września w Zakładach Przemysłów Twórczych WI-MA, gdzie LineAct działa na co dzień.

Grupa LineAct  jest przestrzenią wymiany doświadczeń dla muzyków, aktorów, tancerzy, muralistów oraz artystów wideo, poszukujących nowatorskich i oryginalnych rozwiązań w tworzeniu widowiska teatralnego w przestrzeni miejskiej.

Twórcy: Anna Kamińska, Dagmara Woźniak, Jakub Kruczek, Jakub Urbański, Katarzyna Gorczyca, Katarzyna Pawłowska, Krystian Łysoń, Nina Minor, Patryk Durski.