Chór Dziecięcy Miasta Łodzi

chór

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi to niezwykle utalentowana i pracowita grupa, która obecnie liczy około 40 młodych śpiewaków w wieku od 5 do 17 lat. Ich doskonałe przygotowanie wokalne jest efektem wytrwałości, ciężkiej pracy i prawdziwej pasji. Intensywne zajęcia – dwie próby w tygodniu – nie ograniczają się jedynie do muzyki. 

Program chóru jest bardzo różnorodny. Obejmuje wielkie formy wokalno-instrumentalne, jak i utwory sakralne, ludowe, patriotyczne, rozrywkowe czy kolędy. Większość repertuaru śpiewana jest wielogłosowo a cappella – opowiada założyciel, dyrygent, kierownik artystyczny i aranżer chóru, Waldemar Sutryk. Młodzi artyści w Polsce i zagranicą koncertują już od kilku lat. Śpiewali w Niemczech czy Luksemburgu.

Dla festiwalu chór wykona cztery utwory specjalnie przygotowane na tę okazję: Cztery Kultury (muz. Waldemar Sutryk, sł. Anita Vranjes), Tanzen und Springen (muz. Hans Leo Hassler, sł. trad., oprac. Waldemar Sutryk), Wieniki (muz. i sł. trad., oprac. Waldemar Sutryk) oraz Tumbalalaika (muz. i sł. trad., oprac. Waldemar Sutryk).

Wstęp wolny.