Gaba Kulka i Młynarski plays Plays Młynarski, koncert

Koncert połączony z koncertem „L.Story”, L.Stadt. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, do kupienia w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Mlynarski

Propozycje zespołu Młynarski Plays Młynarski to świeże spojrzenie syna – Jana Młynarskiego na fragment twórczości ojca – Wojciecha Młynarskiego. Jest to również spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia – Gaby Kulki z poezją zaklętą̨ w legendarnych piosenkach. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur zespół wystąpi w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w czwartek, 14 września.

Młynarski Plays Młynarski to muzyka z pogranicza jazzu, bluesa i szeroko rozumianej muzyki alternatywnej. Kiedy w październiku 2010 roku ukazała się płyta „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację“, zespół szturmem podbił sceny koncertowe w całej Polsce, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010, a także zdobył dwie nominacje do Fryderyka, po drodze zbierając pochlebne recenzje w prasie muzycznej.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność́ w muzyce, sztuce, w życiu. Taki też jest program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących: Wojciecha Korcza, Janusza Senta, Jerzego Wasowskiego, Jerzego Derfla.

Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy: Wojciech Traczyk (gitara basowa, kontrabas) i Piotr Zabrodzki (pianino akustyczne, elektronika).

 – Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i zarazem wielkim autorem – mówi Jan Młynarski i zaprasza do udziału w tym spotkaniu w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi w czwartek, 14 września, o g. 20:00.

Tego samego dnia w Teatrze Nowym wystąpi zespół L.Stadt z materiałem z płyty „L.Story”.  Bilety na oba wydarzenia kosztują: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).